Pro XN - terapie antyoksydacyjne z ksantohumolem

Produkty PRO XN w swoich formulacjach zawierają najsilniejszy dotąd poznany antyoksydant – ksantohumol. Wykazuje on 30 razy silniejsze właściwości od witaminy C oraz 200 razy mocniejsze od resweratrolu. Dlatego dużo efektywniej chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i jego skutkami.

Pierwsze kliniczne oznaki starzenia się skóry takie jak utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, suchość i atoniczność skóry są efektem przewlekłych stanów zapalnych wywołanych przez stres oksydacyjny.

Ksantohumol jako wysoce aktywny wiązek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej. Jego miejscowe zastosowanie znacząco wzmacnia system antyoksydacyjny skóry, tym samym przedłużając życie komórek i zmniejszając częstość ich uszkodzeń. Aby zwiększyć stabilność ksantohumolu został on zamknięty w kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwę rogową naskórka by zmaksymalizować efektywność działania.

Zabieg z ksantohumolem wykazuje działanie:
-silnie antyoksydacyjne
-przeciwzapalne
-przeciwdrobnoustrojowe
-przeciwstarzeniowe
-rozjaśniające
-poprawiające mikrokrążenie skórne

Zabiegi przeznaczone są dla skór:
– z pierwszymi oznakami starzenia się takimi jak: utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne
-dojrzałych/naczyniowych ze zmianami o charakterze trądziku różowatego
-z przebarwieniami na tle naczyniowym
-z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień
-suchych, szorstkich, atopowych
-trądzikowych, łojotokowych
-po zabiegach naruszających barierę naskórkową

Pro XN - antyoksydacyjny zabieg podstawowy

Zabieg podstawowy ma za zadanie przywrócenie integralności naskórka oraz wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry.
Zabieg całoroczny, bezpieczny dla skór wrażliwych, atopowych i z wyraźnie zaburzoną barierą hydrolipidową. Bezpieczny dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Zabieg warto wykonać w serii 4-6 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu, lub raz na 2 tygodnie.

Pro XN - zabieg antyoksydacyjny z kwasem retinowym

Zabieg głęboko rewitalizujący bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia i złuszczanie.
Zabieg łączy antyoksydacyjną moc ksantahumolu oraz retinoid nowej generacji – ester kwasu retinowego, który zapewnia intensywne działanie przeciwstarzeniowe charakterystyczne dla retinolu, ale bez działania drażniącego.

Zabieg idealny dla skór z pierwszymi oznakami starzenia (w tym starzenia wywołanego nadmierna ekspozycją na promieniowanie UV), dla skór które potrzebują ujędrnienia, skóra w okresie menopauzy, skóra zmęczona i pozbawiona blasku, skóra naczyniowa i z trądzikiem różowatym. Zabiegu nie wykonujemy u kobiet w ciąży. Zabieg warto wykonać w serii 4-6 zabiegów raz na 2 tygodnie.

Pro XN - antyoksydacja z mezoterapią mikroigłowa

Zabieg głęboko biostymulujący połączony w jednej procedurze z mezoterapią mikroigłową (dermapen).

Zabieg łączy antyoksydacyjną moc ksantahumolu oraz retinoid nowej generacji – ester kwasu retinowego, który zapewnia intensywne działanie przeciwstarzeniowe charakterystyczne dla retinolu, ale bez działania drażniącego. Efekt odmładzający jest spotęgowany poprzez połączenie z mikronakłuwaniem, które bardzo mocno stymuluję skórę do produkcji nowego kolagenu z elastyną, ale też zwiększa przenikanie substancji aktywnych zawartych w preparatach zabiegowych. Zabieg warto wykonać w serii 4-6 zabiegów z częstotliwością raz na 3 tygodnie.

Bright Up - terapia przebarwień + ampułka do domu

Zabieg dedykowany wszystkim rodzajom przebarwień skórych. W cenie zabiegu wliczona jest ampułka do kontynuowania terapii w domu przez 2 tygodnie (pielęgnacja skóry rano i wieczorem).

Terapia oparta jest o składniki złuszczające i rozjaśniające, działa skutecznie ale delikatnie przez co stosować ją mogą również osoby z delikatną i wrażliwą skórą.

W składzie zabiegu znajdziemy:
– Kwas traneksamowy – silny inhibitor tyrozynazy (hamuje powstawanie melaniny w skórze).
– Kwas szikimowy – rozjaśnia skórę, łagodzi stany zapalne.
– Azeloglicyna – rozjaśnia skórę, nawilża, działa przeciwzapalnie.
– Kwas kojowy – silny ihibitor tyrozynazy, rozjaśnia skórę.

Zabieg wzbogacony jest o unikalne systemy dostarczania substancji aktywnych. System Cellucap to witamina C zamknięta w kapsułce, która uwalnia się podczas wcierania w skórę – mikrokapsułka rozpada się dostarczając składniki przez dłuższy czas. System Neoclair pro to peptyd o silnym działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym. Skóra jest tez dodatkowo wzbogacona o niezbędne minerały takie jak cynk i magnez, pochodzące z wody głębinowej Earth Marine Water, która równocześnie działa silnie detoksykująco.

Rozjaśniająca ampułka Bright Up stosowana jest podczas zabiegu, a następnie pacjent otrzymuje ją do domu w celu podtrzymywania efektów do kolejnego zabiegu. Zawiera ona kompleks ksantohumolu o silnym działaniu antyoksydacyjnym i  rozjaśniającym. Formuła ampułki łączy w sobie synergiczne działanie substancji tak aby kontrolować większość szlaków melanogennych (powstawanie pigmentu w skórze) i zapobiegać uszkodzeniom oksydacyjnym melanocytów (aby nie powstawały nowe przebarwienia). 4-butylrezorcynol i arbutyna skutecznie hamują enzym tyrozynazę, który uczestniczy w procesie powstawania barwnika w skórze. Relipidium, czyli ekstrakt z fermentowanych drożdży dba o mikrobiom skóry.

Ampułka skonstruowana jest w nietypowy sposób – składniki aktywowane są bezpośrednio przed jej pierwszym użyciem, przez co ampułka jest wysoce stabilna co gwarantuje jej skuteczność.

Terapie wykonuje się w serii kilku zabiegów, w odstępach co 2 tygodnie.