Mezoterapia mikroigłowa (dermapen)

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg w którym wykorzystujemy naturalne zdolności skóry do autoregeneracji. Metoda ta polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry, poprzez mikro nakłucia wykonywane specjalnym urządzeniem  ze sterylnymi kardridżami z igłami.

Podczas zabiegu  nakłuwamy skórę na różną głębokość, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Nakłucia powodują pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzają skórę do odnowy, powoduje jej zagęszczenie. Jest to idealny zabieg przeciwzmarszczkowy, uelastyczniający skórę, czy likwidujący blizny np. po trądziku. 

Mezoterapia mikroigłowa to idealny zabieg kiedy chcesz działać konkretnie przeciwzmarszczkowo, ale obawiasz się bardziej inwazyjnych zabiegów.  Zabiegi warto zacząć już po 20 roku życia w celach profilaktycznych. Mikronakłuwanie wykonywane jest na specjalnie dobranych ampułkach, które doskonale nawilżają skórę, przyspieszają proces regeneracji, dostarczają substancji aktywnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry m.in. arginina, prolina, pantenol, kwas hialuronowy, krzem, cynk, miedź. Składniki takie jak komórki macierzyste jabłoni, wąkrota azjatycka i czynniki wzrostu intensywnie stymulują proces powstawania kolagenu i elastyny, działają przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Połączenie mikronakłuwania i odpowiednich substancji aktywnych jest jednym z najlepszych zabiegów anti-aging, działa intensywnie przebudowująco na głębsze warstwy skóry.

Mezoterapia mikroigłowa i kwas ferulowy

Połączenie mikronakłuwania z kwasem ferulowym to zabieg jeszcze silniej  odmładzający, przeciwzmarszczkowy, redukujący blizny i przebarwienia. Bardzo intensywnie stymuluje skórę do odnowy.

Kwas ferulowy chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem słońca, chroniąc komórkowe DNA. Działa antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo, rozjaśniająco, przeciwzapalnie.

Mezoterapia mikroigłowa stymuluje skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny czego efektem są:
-widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych oraz głębokich bruzd
-pojędrnienie i lifting skóry
-zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów
-zmniejszenie blizn potrądzikowych i chirurgicznych
-likwidacja przebarwień i rozjaśnienie skóry
-widoczna poprawa worków i cieni pod oczami
-pobudzenie produkcji kolagenu w skórze
-poprawa gęstości skóry i jej głębokie nawilżenie
-zwiększenie penetracji składników aktywnych

Mezoterapia mikroigłowa i BioRePeelCl3

Połączenie mezoterapii mikroigłowej (dermapen) i BioRePeelCl3 – włoskiego peelingu medycznego do silnej biostymulacji skóry, bez efektu silnego złuszczania. Takie połączenie pozwala skutecznie poprawić wygląd skóry która utraciła jędrność, widoczne są na niej duże blizny potrądzikowe czy przebarwienia.

Wskazania:
-głęboka rewitalizacja skóry;
-przywrócenie napięcia i elastyczności skóry;
-redukcja zmarszczek
-wyrównanie kolorytu skóry
-redukcja przebarwień;
-zwężenie porów;
-seboregulacja i ograniczenie nadmiernego łojotoku
-spłycenie blizn
-redukcja rozstępów

Mezoterapia mikroigłowa i Pro XN terapia antyoksydacyjna z ksantohumolem

Zabieg głęboko biostymulujący połączony w jednej procedurze z mezoterapią mikroigłową (dermapen). Łączy antyoksydacyjną moc ksantahumolu oraz retinoid nowej generacji – ester kwasu retinowego, który zapewnia intensywne działanie przeciwstarzeniowe charakterystyczne dla retinolu, ale bez działania drażniącego. Efekt odmładzający jest spotęgowany poprzez połączenie z mikronakłuwaniem, które bardzo mocno stymuluję skórę do produkcji nowego kolagenu z elastyną, ale też zwiększa przenikanie substancji aktywnych zawartych w preparatach zabiegowych.

Zabieg idealny dla skór z pierwszymi oznakami starzenia (w tym starzenia wywołanego nadmierna ekspozycją na promieniowanie UV), dla skór które potrzebują ujędrnienia, skóra w okresie menopauzy, skóra zmęczona i pozbawiona blasku, skóra z przebarwieniami, z bliznami potrądzikowymi.
Zabiegu nie wykonujemy u kobiet w ciąży.

Produkty PRO XN w swoich formulacjach zawierają najsilniejszy dotąd poznany antyoksydant – ksantohumol. Wykazuje on 30 razy silniejsze właściwości od witaminy C oraz 200 razy mocniejsze od resweratrolu. Dlatego dużo efektywniej chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i jego skutkami.

Pierwsze kliniczne oznaki starzenia się skóry takie jak utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, suchość i atoniczność skóry są efektem przewlekłych stanów zapalnych wywołanych przez stres oksydacyjny.

Ksantohumol jako wysoce aktywny wiązek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej. Jego miejscowe zastosowanie znacząco wzmacnia system antyoksydacyjny skóry, tym samym przedłużając życie komórek i zmniejszając częstość ich uszkodzeń. Aby zwiększyć stabilność ksantohumolu został on zamknięty w kompleks o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwę rogową naskórka by zmaksymalizować efektywność działania.

Zabieg z ksantohumolem wykazuje działanie:
-silnie antyoksydacyjne
-przeciwzapalne
-przeciwdrobnoustrojowe
-przeciwstarzeniowe
-rozjaśniające
-poprawiające mikrokrążenie skórne

Zabiegi przeznaczone są dla skór:
– z pierwszymi oznakami starzenia się takimi jak: utrata jędrności i gęstości, zmarszczki mimiczne
-dojrzałych/naczyniowych ze zmianami o charakterze trądziku różowatego
-z przebarwieniami na tle naczyniowym
-z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień
-suchych, szorstkich, atopowych
-trądzikowych, łojotokowych
-po zabiegach naruszających barierę naskórkową

Zabieg warto wykonać w serii 4-6 zabiegów z częstotliwością raz na 3 tygodnie.