Prawidłowa codzienna pielęgnacja skóry (krok po kroku)

Zawsze podczas naszych spotkań w gabinecie kosmetologii omawiamy w jaki sposób powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry w domu i często okazuje się, że zmiana tej codziennej rutyny zupełnie zmienia wygląd skóry. Zwracamy też uwagę na to, że codzienna pielęgnacja nie może być dobrana raz na zawsze – często zmieniamy produkty mając na uwadze wszelkie zmiany związane z funkcjonowaniem naszej skóry, pora roku również ma znaczenie w kontekście tego jakie składniki aktywne powinny być zawarte w kosmetykach. Omówimy prawidłową pielęgnację skóry KROK PO KROKU!

Spokojnie, prawidłowa pielęgnacja nie oznacza wielu produktów ani godzin spędzonych w łazience. Mniej znaczy więcej, czasami wystarczy posiadanie w domu jednego czy dwóch kremów, ale takich z doskonałym składem i dobranych idealnie do aktualnych potrzeb skóry. Każda skóra wymaga indywidualnej konsultacji z kosmetologiem i dostosowanych do niej kosmetyków, ale podstawowe kroki są schematem niezmiennym dla wszystkich. 

Zacznijmy od pielęgnacji wieczornej, która jest najważniejsza!

Zawsze wykonaj DEMAKIJAŻ – nigdy nie możemy sobie pozwolić na zasypianie w makijażu, takie postępowanie doprowadza do mocnego zanieczyszczenia się skóry, przesuszenia i przyspieszonego starzenia się! Makijaż zmywamy wacikiem nasączonym płynem micelarnym, jeśli wolisz możesz użyć do tego celu mleczka do demakijażu. Makijaż wodoodporny zmywamy specjalnymi preparatami przeznaczonymi do tego celu.

OCZYSZCZANIE SKÓRY – pamiętaj demakijaż to nie to samo co właściwe oczyszczenie skóry. Po demakijażu oczyszczamy skórę za pomocą odpowiednio dobranego żelu lub pianki do mycia z wodą. Dzięki temu mamy pewność, że skóra jest dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. Jednocześnie zwracamy dużą uwagę na to, aby stosować preparaty delikatne, które nie uszkodzą naszego cennego płaszcza hydrolipidowego skóry. Skóra po prawidłowym oczyszczeniu nie może być podrażniona, przesuszona i napięta.

TONIZACJA – jest to bardzo ważny element pielęgnacji, a jakże często  pomijany. Zadaniem toniku jest przede wszystkim przywrócenie skórze naturalnego, lekko kwaśnego pH, które zmienia się po umyciu skóry. Co więcej, tonik pomaga nam w domknięciu „rozszerzonych porów” co jest bardzo istotne w przypadku pielęgnacji skóry trądzikowej i tłustej. Tonik aplikujemy za pomocą wacików, lub dłonią bezpośrednio na skórę.

Pamiętaj! Płyn micelarny nie służy do tonizacji i używanie go w ten sposób może zaszkodzić Twojej skórze!

Czy wiesz, że zamiast toniku możesz użyć wody termalnej, a w niektórych sytuacjach nie musisz używać toniku wcale? Dostępne są produkty do mycia tzw. fizjologiczne, które nie zmieniają pH skóry i nie naruszają jej bariery ochronnej – wówczas krok tonizacji możemy z czystym sumieniem pominąć.

SERUM – po toniku przychodzi czas na serum, jeśli go używasz. Odpowiednią ilość wmasuj w skórę

KREM – po wchłonięciu się serum aplikujemy krem na noc

DLACZEGO KOSMETYKI NAWET DROGIE MOGĄ NIE DZIAŁAĆ?

Zakładając, że kosmetyki są odpowiednio dobrane do Twojej skóry, ale nie widzisz efektów…

Winna może być kolejność ich stosowania. Zasada jest prosta – najpierw zawsze stosujemy preparaty o wodnistych formułach np. serum, czy esencję, dopiero później aplikujemy formuły emulsyjne, czyli krem.

Pamiętaj, że jeśli nałożysz na skórę produkt ciężki z większą ilością olei, lub sam olej (czego absolutnie nie polecamy!!!), a później nałożysz produkt lżejszy to nie ma on szans się wchłonąć.

W NOCY SKÓRA MA CZAS NA REGENERACJĘ I LEPIEJ ABSORBUJE SKŁADNIKI AKTYWNE ZAWARTE W KOSMETYKACH

Poranna pielęgnacja

OCZYSZCZANIE SKÓRY – oczyszczamy skórę produktem z wodą, oczyszczamy ją z resztek kosmetyków po nocy i zgromadzonego sebum

TONIZACJA

SERUM – jeśli aktualnie używasz, dostosowane do potrzeb i zdecydowanie inne niż na noc

KREM – zwykle lekki krem nawilżający, który chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, pielęgnuje, ale jednocześnie nadaję się pod makijaż. Idealnie jeśli krem ma jednocześnie filtr SPF

KREM Z FILTREM SPF – jeśli używamy go jako osobny produkt to zawsze nakładamy na krem pielęgnacyjny. Kremy z filtrem SPF stosujemy cały rok co jest istnym elementem działań przeciwstarzeniowych!

MAKIJAŻ – dopiero teraz możemy nałożyć fluid i resztę makijażu

Wydaje Ci się to skomplikowane? W rzeczywistości jak zrozumiesz każdy z etapów pielęgnacji to zajmie Ci to 2 minuty!

Podczas konsultacji kosmetologicznej wspólnie dobierzemy idealne kosmetyki dla Twojej skóry i od razu poczujesz różnicę. Dbajmy o naszą skórę, bo innej nie dostaniemy!

Do zobaczenia podczas zabiegów i kosnultacji!

Mgr Daria Adamowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.