Cellulit

Cellulit jest to zaburzenie w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej. Na powierzchni skóry pojawiają się guzki i zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Problem cellulitu dotyczy kobiet w różnym wieku, zarówno szczupłych jak i wysportowanych. Występuje zwykle na udach, pośladach i brzuchu, choć czasami również na ramionach.

Cellulit nie jest jednostką chorobową, ale stanowi duży problem estetyczny który często obniża samoocenę. Występuje u większości kobiet ze względu na to że powoduje go podwyższony poziom estrogenów. Istotną rolę odrywają czynniki genetyczne, ale najważniejszy jest styl życia który może rozwinąć objawy cellulitu u osób predysponowanych. Czynniki negatywnie wpływające to siedzący tryb życia, długotrwałe stanie np. w pracy, brak wysiłku fizycznego, dieta bogata w węglowodany, sól, produkty wysokoprzetworzone, częste wahania wagi.

Nie jest możliwe całkowite usunięcie cellulitu, ale poprzez odpowiednie zabiegi w gabinecie i zmianę stylu życia można zdecydownanie sprawić, że będzie mało widoczny. Do najczęściej stosowanych zabiegów zalicza się zabiegi, które mechanicznym masażem rozbijają komórki tłuszczowe jednocześnie wykonując drenaż, który likwiduje obrzęki i zastoje limfatyczne. Pomocne są również zabiegi z zastosowaniem składników takich jak kofeina, guarana, wąkrotka azjatycka, escyna, czy algi.

Zabiegi, które rekomendujemy to liporadiologia Vinci, bandażowanie Arosha, czy mezoterapia igłowa. W celu redukcji cellulitu polecamy wykonanie serii zabiegów. Doskonale sprawdzają się połączenia róznych metod.