BioRePeelCl3 - silna biostymulacja skóry

Włoski peeling medyczny do silnej biostymulacji skóry, bez efektu złuszczania.

Wskazania:
-głęboka rewitalizacja skóry;
-przywrócenie napięcia i elastyczności skóry;
-redukcja zmarszczek
-wyrównanie kolorytu skóry i redukcja przebarwień;
-zwężenie porów;
-seboregulacja i ograniczenie nadmiernego łojotoku;
-spłycenie blizn;
-redukcja trądziku aktywnego i zaskórnikowego

BioRePeelCl3, to innowacyjny wyrób medyczny będący dwufazowym, opatentowanym peelingiem o działaniu biostymulującym, rewitalizującym i oczywiście peelingującym. Dzięki działaniu złuszczającemu i keratolitycznemu, przyspiesza regenerację komórek poprzez usuwanie zewnętrznych komórek warstwy rogowej z selektywnym działaniem na wiązanie połączeń korneocytów.

BioRePeelCl3 składa się z dwóch faz.

Faza hydrofilowa (żółta) zawiera wiele składników takich jak:

• kwas trójchlorooctowy 35%
• kwas laktobionowy;
• kwas salicylowy;
• kwas winowy, kwas cytrynowy;
• witaminy: C i B2;
• glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina;
• kwas gamma-aminomasłowy.

Faza lipofilowa (niebieska) zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują formulację preparatu.

Zabieg jest mało inwazyjny dla pacjenta, jest praktycznie bezbolesny, jedynie przy wrażliwych skórach odczuwane jest niewielkie pieczenie. Peeling ten nie wyłącza z codziennych aktywności, nie powoduje widocznego złuszczania skóry. Może być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych. Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF).

Zalecana ilość zabiegów to 4-6 zabiegów w odstępach 7-12 dni w zależności od wskazań kosmetologa.

W celu uzyskania mocniejszych efektów BioRePeelCl3 może z być łączony z mezoterapią mikroigłową (dermapen) podczas jednego zabiegu.

 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych.